Zemin Dekorasyonu

Hayallerin ve saflığın rengi beyaz renk mobilya seçimlerinde olduğu gibi parke zeminlerde de kullanılmaya başlanmıştır.
Bu konuda dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de renk seçiminde mobilya seçimlerinizde tercihiniz açık tonlardan yana ise parke zeminin koyu olması gibi.. Bunun sebebi dekorasyonda kullanılan geçişin çok sert olmamasıdır.
Aynı zamanda iddialı bir görünüm söz konusudur.
Sizlerde salonunuzda yada yatak odalarınızda soft bir görünüm elde etmek isteyenlerdenseniz mutlaka parkelerin bej tonlarını tercih etmelisiniz. Hatta bej rengini direk olarak duvar rengi olarak bile kullanabilirsiniz.
Bu geçişler evinize daha sıcak ve doğal bir atmosfer katacaktır.

Renklendirme çalışmalarınızı da size yardımcı olacak ekipmanları;yastıklar ve süs eşyalardan yana kullanmalısınız. Zemin adına bir diğer önemli hususta zeminde kullanılan halılar’dır.  Boydan boya zemininin tamamını kaplayan halılar artık çok demode hale geldi. Bu yüzden başta yerden tasarruf ederek küçük ebatlarda halılar tercih edilmeye başlandı. Özellikle alana göre kesme halılarda çok fazla revaçta. Bir odanın soft olması amacıyla halılarda da yumuşak geçişlere de yer verilmesi önemli bir detaydır.. Mesela krem tonlarından seçim yapılırsa şayet beyaz renkteki önemli olan renk geçişlerinin daha kolay yapılıyor olmasıdır. Krem tonlarında tarzınıza göre bir kesme halı için kesme halı maltepe yazarak All Home AVM sitesindeki modellere bakarak tarzınıza uygun model bulabilirsiniz.