Avukat Elif Çavuşoğlu Biyografi

Avukat Elif Çavuşoğlu; 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2009 yılında yBursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından itibaren kendi bürosunda bağımsız bir şekilde avukatlık yapmaktadır. Mesleğini; tecrübe ve bilgileri ile başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat Elif Çavuşoğlu; şirketlere, kurumlara ve kişilere iş hukuku, ceza hukuku ve aile hukuku alanlarında ve hukuk danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

Avukatlık mesleği; ceza hukukunda yargı mekanizmasının üç sacayağından biri olan savunma makamını temsil etmektedir. Yargılamanın bir çalışanı olan avukat; adaletin gerçekleşmesi için hukuki bilgi ve tecrübesini ortaya koyarak kişilerin haklarına kavuşmalarını ve uğramış oldukları haksızlıkların giderilmesi için taraf temsilcisi olarak yardımda bulunmaktadır. Yüklenmiş olduğu görev bilinciyle hukukun üstünlüğü ilkesini benimsemekte, titiz ve şeffaf çalışma ortamı ile müvekkillerinin hedeflerine ulaşmalarını sağlamaktadır. Temel prensibi başarı ve güvendir. Müvekkilleri ile özel hayata dair paylaşılan bilgilerin gizlilik çerçevesinde özenle saklanmasına itina göstermektedir.