Araç Lastiği Değişimi

Yol üzerinde seyir halindesiniz ve ne yazık ki araç lastiğinizin patlamış olduğunu fark ettiniz. İlk öncelikle yapmanız gereken şey aracınızı güvenli bir bölgeye güvenli bir şekilde park etmek olacaktır. Aracınızı park ederken frenlerini yavaş bir şekilde fakat sürekli olarak kullanmaya özen gösterin. Eğer imkanınız dahilinde ise park ettiğiniz alanın, yüksekte olan bir yol ve de düz hatta bulunmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kazaya sebebiyet olabilmektedir.

Arabanızı park ettikten sonra mutlaka el freninizi çekmeniz gerekmektedir. Güvenliği sağlamak için el frenini çekmek ciddi önem taşımaktadır. Ayrıca arabanızın vitesini 1 de bırakmanız, aracın kendi kendine hareket edip ilerlemesine karşı bir önlem olarak uygulanabilir.

Diğer araçların sizi fark etmesini sağlamak başka bir kaza oluşumunun engellenmesi açısından çok önemlidir. Bu sebepten dolayı aracınızın ikaz ışıklarının da yanmış olması gerekmektedir.

Daha sonra yapmanız gereken en önemli şey ise size en yakın acil lastik yol yardım firmasından yardım istemeniz olacaktır.

Lastik değişimleriniz için Beykoz Lastikçi firması sizlere 7/24 hizmet sağlamaktadır.