Ankara Ülkü Kız Yurdu

Ankara Ülkü Kız Yurdu denildiğinde akla ilk olarak Ülkü Kız Öğrenci Yurdu gelmektedir. Ankara Kızılay Kız Yurdu, 1993 yılından bu yana üniversite okumaya gelen yüksek öğrenim kız öğrencileri için kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamaktadır.

Yurdun Avantajları

Üniversite okumak için bir şehirden başka şehre giden kişiler konaklayabilecekleri güvenli ve kaliteyer arayışına girerler. Bazı öğrenciler evde kalmayı tercih eder. Ama bazıları ise yurtta kalmayı tercih etmektedir. Tabi ki yurtta kalmak öğrenciler için daha avantajlıdır. Çünkü; yurdun belli saatlerde kahvaltı ve akşam yemeği servisi vardır. Isınma sistemleri, temizlik hizmetleri de olması öğrenciler için oldukça avantajlıdır.

Fakat evde kalan öğrenciler temizlik, yemek, fatura, ısınma gibi her türlü durumla kendisi uğraşmak zorunda kalmaktadır. Aynı zamanda yurtta kalan öğrencilerin birbirinden farklı bölümlerden arkadaş çevresi olmaktadır. Bu sayede sosyal açıdan da aktif olurlar. Kısacası, yurtlar öğrencilere  pek çok olanak sağlamaktadır.

Detaylı bilgi ve yurt hizmetleri için hemen Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçmelisiniz. Veya https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/web sitesini ziyaret ederek bilgi alınız.

Ankara Ülkü Kız Yurdu

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu, butik kız yurdu olarak faaliyete geçmiş olup öğrencilere ev sıcaklığında bir ortam sunmaktadır. Yurt çalışanları tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği  servis edilmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak odaların ve ortak alanların temizliği de yine aynı şekilde yapılmaktadır. 7 gün 24 saat sıcak su, ısınma ve wireless internet hizmeti sağlanmaktadır. Her öğrenciye özel çalışma masası, sandalyesi ve kıyafet dolabı bulunan odalar mevcuttur. Ayrıca 7 gün 24 saat  güvenlik kamerası ile yurt etrafı gözlemlenmektedir. Güvenlik yurt girişlerinde beklemektedir. Kısacası, öğrenciler için hem ev ortamı hem de güvenli bir ortam sağlayan Ülkü Kız Yurdu aynı zamanda ailelerin de güvenini sağlamaktadır.

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır.

Yurdun vermiş olduğu hizmetler  hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için yukarıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Böylece ilgili web sayfasına ulaşabilirsiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

Cep: 0-532-165 59 10