Neden Oto Kılıfı Kullanılır?

Oto koltuk kılıfı, çeşitli kumaş yada deriden imal edilen ve araba koltuklarının yıpranmasını ve kirlenmesini önleyen, kolay temizlenebilen tekstil ürünüdür.
Neden oto kılıfı kullanılır?
Hijyen; kir, toz ve zararlı bakteriler koltuk süngerlerinin içine hapsolur ve temizlenerek çıkarılamaz, zaman içerisinde koltuğun dış yüzeyine çıkarak kötü görüntü oluşturmaktadır.
Koruma; Orijinal koltuğunuzu sürtünmelere ve yırtılmalara karşı korumaktadır.
Kolay temizlenebilme; silinebilme özelliği ile koltuk kılıfınızın üzerinde oluşabilecek kirleri rahatla temizlenebilir ve orijinal koltuğa kirlerin geçmesini engellemektedir.
Görünüm; Koltuklarınızın orijinal görüntüsünden daha hoş görüntüler elde edebilmeniz mümkündür.
Her arabaya her koltuk takımı uyum sağlamaz. Standart koltuk kılıfı diye satılan ürünler eski model araçlara uyum sağlar. Yeni model araçlarda koltukların özellikleri farklıdır. Koltukları ayrı parçalar halinde katlanır, ön ve arka koltuklardaki kol dayama, oynar hareketli başlık sistemleri, emniyet kemer giriş yerleri, bebek koltuğu isofix girişleri, koltuk yatırma düğmeleri vb. özellikler yanlış koltuk kılıfı seçiminden dolayı kullanılamaz hale gelebilir. Yanlış kılıf seçimi aracınızı orijinal görüntüsünden uzaklaştırır, kayma ve potluk gibi hoş olmayan görüntülere sebep olur.

Profesyonel olarak 3D modelleme ile araba koltuğunuza özel potluk ve kayma sorunu yaşamayacağınız kılıfları elde etmeniz mümkündür. Tamamen aracınızın koltuklarına uygun olarak talep edilen renk ve kumaş türünden özel olarak elde edilen kılıflarla daha konforlu araç koltuklarına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde hem koltuklarınızın ömrünü uzatmış hem de temizliği daha kolay koltuklara kavuşmuş olursunuz.

Araba koltukları için nasıl dikkat ediyorsanız arabalarınızın tamiri, bakımı ve onarımı için de bilindik firmalara gerekli işlemleri yaptırmanız gerektiğine dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde aniden trafiğin ortasında aracınız arızalanabilir ve Beyoğlu oto yıkama gibi firmalardan destek alabilirsiniz.