Neden Oto Ekspertiz

Çekmeköy Oto Ekspertiz firması aracılığı ile yapılan oto ekspertiz bilir kişi incelemesi, tetkik ve değerlendirme demektir. Tamamı bilgisayar kontrollü gerçekleştirilen testler sonunda aracın o an ki durumu hakkında size detaylı bir ekspertiz raporu sunuyoruz. Alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayarak yatırımınızı doğru araca yapmanızda sizin partneriniz oluyoruz. İstanbul’un çoğu yerde şubemiz vardır. Çekmeköy oto ekspertiz, Ümraniye oto ekspertiz firması gibi semtlerde de bulunan size en yakın firmalarımıza ulaşabilirsiniz.

Dr oto ekspertiz, son teknoloji cihaz, ekipman ve makinelerle aracınızı tüm gerekli tetkik ve incelemelerden geçirerek olması gereken ve mevcut durumu hakkında size bilgi verir. Aracınızın bütün kaza – hasar – arıza-Partikül filtre temizleme  durumlarını muayene edip size detaylı şekilde bir ekspertiz raporu sunar. Düşük maliyetlerle alacağınız bu rapor sayesinde alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olup gereğinden fazla değer ödememiş olmanız bizi onore eder. Herhangi bir galeri veya araç satış kurumuyla bağlantımız yoktur. Her biri kendi alanında mesleki yeterliliğe ulaşmış profesyonel ekibimizle siz değerli müşterilerimize tarafsız ve güvenilir bilgiler veriyoruz. Bu bilgiler ışığında ‘doğru arabayı doğru fiyata’ sloganıyla çıktığımız bu yolda sizlerin tasarruflarınızı güvence altına almaktan mutluluk duyuyoruz. Dr oto ekspertiz yapılan tetkik ve muayene işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için bizi ziyaret edebilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Yapılan bazı kontrol ve testler aşağıdaki gibidir;

Ön Takım Testi
Motor Testi
Süspansiyon Testi
Fren Testi
Kaporta ve Boya  Analizi
Elektronik Beyin Kontrol
Endoskopik Kontroller

Almak İstediğiniz Arabanın Yanına Gitmeden Önce Dikkat Edebileceğiniz Birkaç Püf Nokta…

Eski elbiselerinizi giyin:
Yeni elbiselerinizi kirletmekten çekindiğiniz için onlardan çok daha pahalıya mal olacak arızaları göremeyebilirsiniz. yanınızda ellerinizi silecek bez ya da kağıt havlu alın.

Diğer gerekli malzemeler:
Cep feneri
Bulabilirseniz küçük bir mıknatıs
Küçük bir not defteri
Kalem Ekteki çeklist’in (kontrol listesi) fotokopileri
Bulabilirseniz bir “Buji Anahtarı”

Püf Nokta
Her zaman otomobile bakmaya gündüz gidin! Arabanın içini ve dışını, koltuk ve direksiyon kısmını rahatlıkla görebilmeye ihtiyacınız olacaktır.
Yağmursuz bir hava işinizi daha da kolaylaştıracaktır.
Eğer mümkünse otomobilin geceyi geçirdiği yere gitmeyi tercih edin, bu size ilk çalışmadaki sorunları gösterecektir.
Satıcıya otomobil hakkında hiçbir şey sormaktan kaçınmayın.
Kontrol için yeterli zaman ayırın, aceleci davranmayın
Deneme sürüşünü mümkünse 20-50 kilometre hızla bir duvar boyunca yapın, Duvardan yankılanan ses alışılmamış gürültüleri duymanıza yardımcı olacaktır. Eğer bir aracınız varsa bu kontrolü daha önceden kendi arabanızla test edip kulağınızı eğitebilirsiniz.
Satıcıyla randevulaşmışsanız 15 dakika önce gidin, otomobil için yapılan hazırlığı görmüş olursunuz. Mümkünse size yardımcı olacak bir arkadaşınızı yanınıza alın. Böylelikle aracın durumunu daha doğru değerlendirebilir ve aşırı hasarlı bir araç almaktan yani masraftan korunmuş olursunuz…