Mobilya Lekeleri Nasıl Temizlenir

Özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli husus lekeye anında müdahale etmektir. Lekeyi mobilyanın üzerinde uzunca bir süre bekletirseniz leke mobilyanın yüzeyinden derine inerek mobilyanın sararmasına neden olacaktır. Lekeyi kimyasal temizleyici ve sert bezlerle asla çıkarmaya çalışmayın! Çünkü böyle bir hata yaparsanız mobilya üzerinde çıkmayacak çiziklere ve lekenin daha derinlere inmesine sebebiyet verirsiniz.

Eğer lekeler lake mobilyanızda sararmalara yol açtıysa o zaman detaylı bir temizlik yapmanız gerekir. Bunun için yapmanız gerekense ılık suyun içine keten ya da terebentin yağı damlatarak mobilyanın yüzeyini yumuşak bir bezle silmelisiniz. Daha sonra iz bırakmayan ve yumuşak bir bez yardım ile yüzeyi iyice kurulamalısınız. Kurulamayı iyi yapmazsanız yüzeyde kalan su damlacıkları mobilyada kabarcıklar oluşmasına neden olur. Yüzey temizlemek için olan spreyleride mobilya parlatmak için kullanabilirsiniz. Spreyden sonra yine yumuşak ve iz bırakmayan bir bezle kurulamalısınız.

inegöl mobilya firmalarından satın aldığınız her ürünün temizlenmesi oldukça kolaydır. Gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.