Kime Ceza Avukatı Denir

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Halk arasında en çok kullanılan deyim ağır ceza avukatıdır. Fakat mevzuatta ceza avukatı tanımlamasına denk gelen bir düzenleme bulunmamaktadır. Türkiye’de avukat her türlü davaya girme yetkisine sahiptir. Ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ceza hukukunun en mühimidir. Dolayısıyla bu davalara giren avukatlara ceza avukatı denilmektedir.

Ceza hukuku, ceza ve suç kavramlarını incelemektedir ve ayrıca kamu hukukunun bir bölümüdür. Özel ve genel ceza hukuku olarak iki bölüm olarak ayrılmaktadır. Ceza özel ve ceza genel olarak da ifade edilebilir. Ceza hukukun en önemli iki temel ilkesi mevcuttur. Bunları açıklayacak olursak; suç ve cezada kusur ilkesi ve suç ve cezada kanunilik ilkesi olarak söylenebilir.

Bursa ceza avukatı, boşanma, nafaka, tazminat ve aldatma gibi olaylar ile karşılaşmanız durumunda sizlere her zaman hizmet vermeye hazırdır. Bursa Ceza Avukatı olan Elif Çavuşoğlu hizmetleri hakkında ayrıntılı bir bilgiye ulaşmak ve bu hizmetlerden faydalanmak isterseniz eğer ilgili web sitelerine giderek burada bulunan telefon numaralarını arayabilirsiniz. Ayrıca oluşturulmuş bağlantı metni aracılığı ile de web sitesine hızlı bir şekilde erişmeniz mümkündür.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatları bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz
Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa