Hayat Enerjiniz Ne Durumda?

Hayatınızdan memnun musunuz öncelikle buradan başlayalım… Memnunsanız zaten hayat enerjiniz yüksektir diye düşünüyorum. Bazı durumlarda tabii ki tadınız kaçabilir ama genel anlamda memnun olduğunuzda bu mod düşüklüğü çok kısa sürecektir. Peki memnun değilseniz ve hayat enerjiniz gün geçtikçe düşüyorsa neler yapabilirsiniz? Gelin biraz enerji depolayalım…

İşe olumlama ve pozitif düşünmeyle başlayabilirsiniz. Sıkıntılı günler geldiği zaman peş peşe gelir ve sizin böyle bir süreçte sadece sabırlı olmanız gerekir. Hayat enerjinizin düşmesine izin vermemeniz gereken bir dönemdir. Kendinizi bir kardelen çiçeği gibi düşünebilirsiniz. Tam da en zor zamanlarda kendi cesaretinizi ve gücünüzü göstermelisiniz.

Zaman geçtikçe ve yaşınız da ilerledikçe böyle konuları önceki yıllara göre daha kolay halledebilirsiniz. Yaşanmışlıklar ve size kattığı olgunluk sayesinde problemlerle başa çıkmanız oto kontrolünüzü geliştirecektir. Başınıza gelen olaylara karşı her zaman olumlu ve iyi bir yön arayıp ona odaklanmasınız. Yani iyi düşünün, iyiyi çekin… Evren de sizin enerjinizi hisseder ve size ona göre geri dönüş yapar. Evrene gönderdiğiniz mesajlar her zaman olumlu ve güzel olsun ki güzel ve özel şeyler yaşamanızın yüzdesi artsın. Belki evrene mesaj gönderme gibi bir duruma inanmayabilirsiniz. Ama biraz araştırdığınızda ve özellikle başınıza geldiğinde bunu net bir şekilde göreceksiniz.

Enerjinizin düştüğünü hissettiğinizde uzanmayı denemelisiniz. Koltuk veya yatağınızda hiç fark etmez, nerede rahat hissedebiliyorsanız oraya uzanın. Öncelikle sizin enerjinizi düşüren konuya odaklanın ve kendinize iç sesinizle bir konuşma seansı yapmayı deneyin. Böyle şeylerin hatta daha kötüsünün herkesin başına gelebileceğini ve bu günlerin de bir gün geçmişte kalacağını kendinize söyleyin. Söylemekle kalmayıp kendinizi buna ikna da etmelisiniz. Siz durumu kabullenip normal karşılamaya başlayınca içinize mutlaka bir rahatlama gelecektir. O sırada kulaklığınızı takın ve yine size en iyi gelecek dinlendirici bir müzik açmayı deneyin. Bir süre böyle bir meditasyon yaptıktan sonra tüm kötü enerjinizi orada bırakıp kalkmanız gerektiğini unutmayın.

Hayatınıza değişiklik katmalısınız. Bu enerji düşüşünün en büyük nedeni rutine dönen şeylerdir. Her gün aynı şeyleri yaparak günü bitirmek size bir fayda sağlamayacaktır. İçinde bulunduğunuz durumdan şikayet etmeyi bırakarak elinizdeki imkanlarla yapabileceklerinizi zorlamayı denemelisiniz. Bu konu için daha detaylı konuşarak çevrenizdeki insanlardan da destek almayı ihmal etmemelisiniz. Kimbilir belki de bütün problem aslında kendinizi yalnız hissetmenizdir?

Hayatınıza olumlu ve güzel şeyler katabilmek için Bahçeşehir Profesyonel Yaşam Koçu ile irtibata geçebilirsiniz.