Dekorasyonda Vintage Tarzı

Aile bireylerinin en çok zaman geçirdiği yer salonlardır. Misafirlerimizi ağırladığımız yer olduğundan salonların dizaynı önemlidir. Salon dekorasyonlarının pek çok çeşidi bulunmaktadır. Hangi dekorasyonu uygulayacağınız sizin tarzınıza ve zevkinize göre değişmektedir. Seçeceğiniz dekorasyon sizi yansıtmalı ve size pozitif bir enerji verecek tarzda olmalıdır.

Son zamanlarda vintage tarzı çok fazla ilgi görmektedir. Bunun nedeni insanların geçmişe duyduğu özlemden dolayı olmaktadır. Vintage dekorasyon 1920 ile 1960 yılları arasında üretilen objelerin günümüzde kullanılmasıyla oluşmuş bir tarzdır.

Salonda pembe koltuklarınız varsa, bu renk dikkatleri hemen üstüne toplayan bir renktir. İddialı renkleri seviyorsanız bu rengi ya da açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Renkli yastıklarla süsleyerek vintage tarzında farklılık yaratmış olursunuz.

Vintage salon dekorasyonu için illa eski stil mobilyalar kullanmak zorunda değilsiniz. Modern mobilya kullanarak da vintage dekorasyon tarzını yakalayabilirsiniz.  Örneğin, eski bir halınız varsa onu salonda kullanabilirsiniz.

Koltuk takımlarında kullanılan kumaş ve desenlerle de bu tarzı yakalamanız mümkün. Eğer eski bir sandığınız varsa bunu sehpa olarak kullanabilirsiniz. Özellikle aileden yadigar çeyiz sandıkları bunun için çok fazla tercih edilmektedir. Ya da eşinizle çektirdiğiniz bir resmi siyah beyaz vintage tarzı kanvas tablo haline getirip, duvarınıza asabilirsiniz. Aydınlatma için renkli şamdanlar, zemin kaplama içinde üretilen vintage tarzı parke seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Kısacası, eski dönemlere ait yastıklar, mobilyalar, halı ve aksesuarları bu tarz için kullanabilirsiniz.

Vintage tarzı mobilya ürünleri arıyorsanız inegöl mobilya firmalarının sitesini ziyaret etmenizi öneririz.