Araç Kiralama

Araç kiralama; kısa veya uzun zamanda bir aracın kullanım haklarını satın almaksızın belli bir ücret karşılığında sahip olma durumuna denir. Günlük ve uzun dönemli olarak kiralamak mümkündür.

Hangi durumlarda araba kiralama yapılır?
Çoğu zaman turistik gezi ve acil ihtiyaçlar doğrultusunda kiralama tercih edilir. Hava alanlarında, tren istasyonlarında, otobüs terminallerinde, şehir için veya şehir dışı seyahat trafiğinin olduğu yerlerde günlük olarak kiralanabilir. Diğer bir ihtiyaca yönelik kiralama ise uzun dönemli kiralama şeklidir. Daha ekonomik olması, insanların tercih etmesindeki en önemli faktördür. Firmalar için araba kiralamak daha düşük maliyetlidir.

Araba kiralama nasıl yapılır?
Araba kiralamak için kişinin yanında bulundurması gereken tek belge ehliyettir. Ödeme yapıldıktan sonra hazırlanmış olan kiralama sözleşmesinin imzalanması gerekir. Bu sayede aracın kiralanarak teslim alınışı yasalara uygun olarak yapılmış olur. Tanınmış firmalardan araç kiralaması yapılması hizmet kalitesi yönünden daha etkilidir. Araç için kasko hizmeti sağlanır ve olası bir kaza durumunda hasarın karşılanması da kasko tarafından yapılmaktadır.

İstanbul Oto Rental Güngören araç kiralama firmaları gibi kiralama ofislerinden araba kiralamanız mümkündür.